png 1.png
 

Gizem Karatay

Öğretim Görevlisi - Beyin Antrenörü  - Eğitim Danışmanı

gizem@elephanthink.com

2010 -2015 tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Halka İlişkiler bölümünü onur derecesiyle tamamlamıştır.


Yüksek öğrenim sürecinde ajanslarda ve kurumsal şirketlerin Pazarlama ve Kurumsal İletişim departmanlarında çalışmıştır. Eğitim hayatı boyunca Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri üzerine çalışmış ve derneklerde görev almıştır. 2014 senesinde KifDER derneği ile Yeni Doğan Topuk taraması projesini hayata geçirmiştir.


Lisans eğitiminin ardından 2015-2018 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesinde Marka Okulu (Pazarlama İletişimi) Yüksek lisansını derece ile bitirmiştir. Bitime projesini Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projelerinin Marka İmajına Etkisi üzerine çalışmıştır. Çalışmaları sırasında Down Sendromu, Otizim, Disleksi ve Albinizm, ve Hiperaktivite bozukluğu ile ilgili çalışmaları olmuştur.


Marka Okulu Yüksek Lisans eğitiminde  pazar araştırmaları üzerine eğitim almanın ardından Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Yüksek LisansınaTezli olarak devam etmektedir.


Beykoz Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik dersi vermiştir. 2018 yılında Beykoz Üniversitesinde Nadir Hastalıklar Sempozyumunu düzenlemiştir.


Nadir hastalığa sahip kişilerin eğitim hayatında yaşadıkları sorunlara odaklanmasının ardından  Bahçeşehir Üniversitesinde ‘Öğrenmeyi Öğrenme Beyin Antrenörlüğü’ eğitimini almıştır.


Çalışmalarını 5 yaş üzeri çocuklarda öğrenme şekilleri geliştirme ve Nadir hastalıklara sahip çocuklarda öğrenme süreçleri üzerine sürdürmektedir.