GENÇLERE VE VELİLERE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

 

Beyin Antrenörlüğü

Gücünüzün farkında olmadığınızın farkına vardınız mı hiç?
Yapabilecekleriniz her zaman daha fazladır. Bunun için beyin antrenörlüğünden faydalanarak siz de hayal ettiğiniz başarıları elde edebilirsiniz.

  • Doğru öğrenme tekniklerini öğrenmek

  • Beyninizdeki potansiyeli ortaya çıkarmak

  • Güçlü ve gelişime açık becerilerinizi belirlemek ve üzerinde çalışmak

  • Bilişsel gelişim ile okul hayatı iş hayatı ya da sadece günlük yaşantınızda bile gözle görülür farklar

daniel-hjalmarsson-597537-unsplash.jpg

TEST TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Hayatta başarılı olmak için hepimizin geçmesi gereken testler vardır.

Test sisteminde öğrencinin başarısız olması genellikle derslerindeki başarılarından çok test tekniklerini bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Öğrencinin bazı püf noktalar ve teknikler üzerine bu eğitimi alması en az derslerindeki başarısı kadar önemlidir. Kişiye özel olarak belirlenen programın  altyapısı aşağıdaki maddelere dayanmaktadır.

  • JETLAG adı verilen sınava hazırlık sistemi

  • Motivasyon ve hedef belirleme

  • Etkili zaman kullanımı

  • Başarıya ulaşma

quiz-1373314_1920.jpg

Veli Antrenörlüğü

Eğitimde öğretmenlere karşı veliler çocuktur bunlar bazı hatalar yapabilir modundan çıktı ve yerini benim çocuğumun psikolojisi bozuluyor, başarısız olursa sorumluluğu alacak mısınız? gibi endişe yüklü cümlelere bıraktı.

Sınava hazırlık süreci eğitimde en zor süreçtir.Anne baba olmaktan sonra en önemli kimlik veli olmaktır. Eğitim üç ayaklı temeller üzerine kurulmuştur. Öğrenci ana unsurdur, anne baba öğrencinin gelişiminden sorumlu ikincil unsurdur, okul yani öğretmen ise diğer unsurdur. Üç temel unsurun iş birliği başarı için önemlidir. Özellikle sınava hazırlık sürecinde velilerin endişeli yaklaşımları bu iş birliğini olumsuz etkilemektedir. Bu süreçte en az çocuk kadar velilerde sınav kaygısı yaşamakta ve bu kaygıları ile fark etmeden çocuklarının eğitim hayatlarını etkilemektedir. 
Sınava hazırlık sürecinde bu iş birlikteliğine ait veliye düşen görevlerin içerdiği programda öğrencinin stresle başa çıkması, kaygı kontrolü ve zaman yönetimine ait tekniklerin öğretildiği programdır.

Dancing on the Grass_edited.jpg